Telefon

607 140 402

E-mail

biuro@kominkikrosno.pl

Adres

38-422 Pustyny ul.Graniczna 70

Piece akumulacyjne

Rozwiązanie do domów energooszczędnych , gdzie zapotrzebowanie na energię jest nieduże. W takim domu stosując typowy kominek nie będziemy go mogli w pełni użytkować , ponieważ przegrzejemy pomieszczenia.

Piec akumulacyjny posiada niedużą szybę i ogrzewa pomieszczenia przez nagrzaną obudowę co zapewnia równomierny rozkład temperatur w całej kubaturze pomieszczeń, nie występują miejsca z przegrzanym powietrzem , a także utrzymana jest stała wilgotność powietrza.

Ogrzewanie przez promieniowanie zapewnia nie tylko komfort cieplny, ale i zdrowotny. Nie ma tu krążącego powietrza ? dlatego wyeliminowana jest cyrkulacja kurzu, alergenów i roztoczy. Jest zapewniony korzystny mikroklimat, powietrze nie jest wysuszone, nie są potrzebne nawilżacze, jak to ma miejsce przy znanych kominkach konwekcyjnych,. W ostatnich latach coraz większą wagę przywiązuje się do jonizacji powietrza. Poprawę samopoczucia i uczucie świeżości powodują jony ujemne, natomiast pyły i bakterie zawierają jony dodatnie. W pomieszczeniach ogrzewanych zbyt gorącym powietrzem wzrasta liczba jonów dodatnich. Odczucie duszności i wysuszenia dróg oddechowych spowodowane jest przewagą jonów dodatnich w pomieszczeniu. Przetłaczanie gorącego powietrza przez metalowe przewody wentylacyjne (system DGP) powoduje zmniejszenie liczby jonów ujemnych proporcjonalnie do prędkości przepływu, temperatury i wilgotności powietrza. Żywe powietrze, zawierające jony ujemne, znacznie przedłuża życie, wzmacnia układ odpornościowy, przyspiesza leczenie chorób. Ogrzewanie przez promieniowanie jest typem ogrzewania, które emituje jony ujemne, tworząc przyjazny, zdrowy mikroklimat. Żywe powietrze jest potrzebne wszędzie tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu, gdzie są monitory, telewizory, czyli w naszych domach i miejscach pracy. Naturalnym środowiskiem dla człowieka jest powietrze zjonizowane ujemnie z przewagą wolnych anionów!

Do budowy pieców akumulacyjnych stosowane są specjalne paleniska piecowe oraz piece gruntowe.

Inne oferty

Piece wolnostojące na pellet
Piece wolnostojące z wymiennikiem wodnym
Piece wolnostojące na drewno
Paleniska tzw. Grundoffen
Paleniska piecowe
Wkłady z płaszczem wodnym