Telefon

607 140 402

E-mail

biuro@kominkikrosno.pl

Adres

38-422 Pustyny ul.Graniczna 70

Piece Kuzniecowa

Piec komorowy Kuzniecowa konstruowany jest zgodnie z założeniami teorii opracowanej przez rosyjskiego profesora W. E. Grum-Grzymajło na początku XX wieku , a jego funkcjonalności oparta jest na  systemie Swobodnego Ruchu Gazów (SRG, Free Gas Movement). Polega to , na wykorzystaniu naturalnych właściwości gazów determinujących ich sposób krążenia: cieplejsze gazy idą do góry, zimniejsze opadają na dół. Piec wykorzystujący tą zasadę zbudowany jest w taki sposób , aby dać gazom możliwość swobodnego krążenia. Wykorzystuje on zasady obowiązujące w naturze. Na przebytej przez spaliny  drodze towarzyszą im znacznie mniejsze opory niż w konstrukcjach kanałowych. Piec Kuzniecowa w systemie komorowym opalany jest wyłącznie drewnem. Właściwe wymieszanie się gorących gazów z tlenem, wyeliminowanie zimnych gazów z reakcji spalania (specyfika pieców Kuzniecowa) zapewnia efektywne, pełne i czyste spalanie. Dzieje się tak dzięki  konstrukcji paleniska, skonstruowanego specjalnie dla paliwa takiego jak drewno i wykorzystującego podczas spalania powietrze pierwotne i wtórne. Konstrukcja dwukomorowa pozwala na w miarę równomierne rozłożenie temperatury na ścianach pieca. Ciepło jest akumulowane w obudowie pieca, piec grzeje bardziej dołem – wyższa temperatura jest w dolnych partiach pieca. Masa pieca zaczyna się od 1,5 tony osiągając nawet 6 ton. Ta cecha skutkuje ekonomicznym wykorzystaniem paliwa oraz równomiernym wypromieniowaniem ciepła, o niskiej względem innych urządzeń grzewczych temperaturze wynoszącej 50-70 ˚C. Pozwala to na stosowanie takich pieców w nowoczesnych domach o niskim zapotrzebowaniu cieplnym.

Wytwarzane ciepła na zasadzie promieniowania podczerwonego ,  to luksusowe ciepło porównywalne tylko z energią i promieniowaniem słonecznym. Promieniujące ciepło w pierwszej kolejności ogrzewa ciało a nie powietrze, stąd nawet niższa jego temperatura w pomieszczeniu nie powoduje, że jest nam zimno. Dlatego przy temperaturze 19˚C w budynku ogrzewanym piecem jest nam ciepło, gdy przy ogrzewaniu grzejnikowym (konwekcyjnym) potrzebowalibyśmy aż 21˚C, by osiągnąć taki sam efekt. Warto też wiedzieć, że obniżenie temperatury w pomieszczeniu o 1˚C to oszczędność 5-6% paliwa. Systemy ogrzewające przez promieniowanie powodują jedynie niewielkie elektrostatyczne naładowanie powietrza, co sprawia, że ruch cząsteczek powietrza jest mniejszy w odróżnieniu od ogrzewania konwekcyjnego,  powodującego odczucie wysuszonego powietrza. Jest to niezwykle istotne dla higieny życia w domu, szczególnie dla alergików. Stała cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu niszczy dodatkowo proporcje pomiędzy ujemnymi i dodatnimi jonami, co ma również niekorzystny wpływ na klimat naszych pomieszczeniach. Niska temperatura ścian pieca (zasadniczo nie przekracza 70˚C) sprawia, że nie przyczepia się do nich kurz, co jest częstym problemem w przypadku kominków i wszelkiego rodzaju wkładów piecowych.

Piec jest gwarantem pełnej niezależności i bezpieczeństwa cieplnego w zimie. Pewny w działaniu i użyciu daje komfort użytkowania na wiele lat.

Piec akumuluje ciepło głównie w obudowie,  średnio na 24 godziny, oznacza to, że palimy w nim jeden raz na dzień i mamy ciepło do następnego dnia!

Testy wykonane w Szwecji i w Rosji wykazują dobre wyniki spalania, które spełniają obecne normy niemieckie i austriackie regulujące emisje gazów, CO2 i pyłów.